MOHANDES    Since 1988Canadian Society of Iranian Engineers and Architects

  • Home
  • نگاهی به شعر سنتی معاصر در محضر پروفسور فضل‌الله رضا

نگاهی به شعر سنتی معاصر در محضر پروفسور فضل‌الله رضا

  • Wednesday, December 03, 2014
  • 6:30 PM - 9:00 PM
  • Sheraton Hotel - 600 Hwy 7 E, Richmond Hill, ON L4B 1B2

Registration


Registration is closed انجمن مهندس با افتخار به اطلاع همه عزیزان می رساند که پروفسور فضل الله رضا بزرگمرد دانش و فرهنگ ایران زمین، سخنران ویژه در گردهمائی ماهانه کانون در روز چهارشنبه، سوم دسامبر خواهند بود. 

پروفسور رضا در مباحث مهندسی برق و ریاضیات در عرصه بین المللی صاحب نظریه هستند. ایشان دومین رئیس دانشگاه صنعتی شریف، رئیس دانشگاه تهران، سفیر ایران در یونسکو و سفیر ایران در کانادا بوده اند. طبع و قلم پروفسور رضا که سالیان دراز در کشورهای غربی در پژوهش‌های علمی بوده هیچ‌گاه او را از ارادت و دلبستگی به خدمت در قلمرو فرهنگ و ادبیات باز نداشته است. ایشان در این جلسه نگاهی خواهند داشت به شعر سنتی معاصر. 

چند جلد محدود از کتاب ایشان "نگاهی به شعر سنتی معاصر" با سفارش انجمن مهندس از ایران برای این جلسه آماده شده که علاقه مندان میتوانند نسخه امضاء شده را در این جلسه تهیه کنند. 

درباره پروفسور رضا:

پروفسور فضل الله رضا در سال ۱۲۹۳ خورشیدی در رشت به دنیا آمدند. تحصیلات ابتدایی را در  رشت به پایان برده و دیپلم را در تهران گرفتند. لیسانس خود را سال ۱۳۱۷ در رشته مهندسی برق از دانشگاه تهران گرفتند و  از اولین فارغ التحصیلان این رشته بودند. در همان زمان به تحقیق درباره ی علوم ریاضی مشغول بودند و اولین کتاب علمی خود را در سالهای ۱۹ تا ۲۰ با عنوان دوره هندسه علمی و عملی تالیف کردند. پس از طی دوران سربازی عازم امریکا شدند و در سال ۱۳۲۴ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه کلمبیا اخذ نمودند. در سال ۱۳۲۸ موفق به اخذ مدرک دکترا در رشته مهندسی برق از دانشگاه پلی تکنیک نیویورک شدند. در طی سالهای ۱۳۳۴-۱۳۳۹ عضو گروه مهندسی برق دانشکده مهندسی برق دانشگاه ام آی تی در بوستون و در سالهای ۱۳۳۳-۱۳۴۷ در گروه مهندسی برق دانشگاه سراکیوز در ایالت نیویورک عضو بودند.

پروفسور رضا در سال ۱۳۴۰ استاد مهمان در دانشگاه پلی تکنیک زوریخ، از سال ۴۱-۴۲ استاد مهمان دانشگاه فناوری سلطنتی دانشگاه کپنهاگ دانمارک و در طی سالهای ۴۷-۵۷ استاد مهمان دانشگاه کلرادو در بلدر امریکا و دانشگاه پاریس فرانسه بودند. تحقیقات و مباحث مورد علاقه ی ایشان در مورد نظریه ریاضی سیستمها و مدارهای الکترونیکی است. ایشان نویسنده چهار کتاب درسی به زبان انگلیسی و یازده کتاب به زبان فارسی هستند که کتابها و مقالات ایشان به اکثر زبانهای زنده دنیا ترجمه شده است.

پروفسور رضا بین سالهای ۴۶-۴۸ رییس دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران بودند. ایشان در طی سالهای ۴۸-۵۳ سفیر ایران در یونسکو و بین سالهای ۵۳-۵۷ سفیر ایران در کانادا و از سال ۵۷ به بعد نیز استاد داشگاه های کنکوردیا و دانشگاه مک گیل مونترال بوده اند .


ایشان همچنین رییس افتخاری کنفرانس مهندسی برق ایران، استاد افتخاری دانشگاه تربیت مدرس، رییس انجمن علمی ایرانیان در آمریکای شمالی، رییس گسترش زبان و ادب فارسی و مشاور و همکار فعال مؤسسات علمی و ادبی فراوانی بوده اند. پروفسور رضا یکی از پایه‌گذاران نظریه اطلاعات و مخابرات در جهان است و تحقیقات گسترده‌ای در زمینه ظرفیت شنود و ارسال حداکثر اطلاعات در کانال‌های مخابراتی نویزدار، نظریه اطلاعات و فرایندهای تصادفی، سیستم‌های خطی آنالیز عمومی، نظریه سیستم ها و مدارها، نظریه کنترل سیستم‌های پویا، فضاهای خطی، انتقال و تلفات انرژی در شبکه‌های n دهانه‌ای انجام داده اند.
Sponsors


CONTACT US
Tel: (905) 771-7147

Email: Kanoon@mohandes.com

P.O.Box #217, 6021 Yonge St., 

North York, ON, Canada   M2N3W2

MOHANDES®    Since 1988

MEMBERSHIP
BECOME A MEMBER
Powered by Wild Apricot Membership Software